FlashGuru ZeD Player -Ledeburit-

zed manset


Yepyeni bir video player serisi ile yine karşınızdayız. ZeD Player Serisi ile kaliteyi yaşatmak amacındayız. ZeD Player , üstün altyapısı, hiçbir playerın vermediği  özellikleri ve Esnek ve kaliteli görünümü ile, artık yeni  playerınız olacak!  ZeD Serisi ile özellikle sizleri  yaygınca kullanılan ücretsiz ya da  warez ve sorunlu playerlardan kurtarmayı hedefledik.

Genel Playerların ilki olan Zed -Ledeburit özelliklerine geçmeden önce kısa bir açıklama yapalım
ZeD Serinin adı olup bu seri içinde birçok video oynatıcı çıkacaktır. Adlandırmada ise ZeD – (Playerın kod adı) şeklinde bir yol izlenecektir. Örneğin ilk player “ZeD -Ledeburit Player” gibi .Hangi playerın kullanıldığını kolayca  Playerda iken Sağ tık menüden görebilirsiniz.
 

 

 

ZeD – Ledeburit Player

>> ZeD Ledeburit Player Genel Kullanım Amaçlı bir video oynatıcıdır. Modern ve özgün yapısı , kullanıcı dostu özellikleri ile sitelerin vazgeçilmesi olacak bir yazılımdır.Standart özelliklerinin yanı sıra “FlashGuru” Kalitesi  ve özelleşmiş yapıları ile hem rahatlık hem de  seçkin bir izleme keyfi sunar.

 

Özellikler

>>FLV ve H.264 encode teknlojisi ile oluşturulmuş, F4V , MP4, M4A , MOV, MP4V , 3GP, 3G2 dosyalarını  açar.  (Flash Player ‘ın desteklediği formatlar)

 

 

>> Ek olarak php ile gösterilen yollara uyumludur. Özellikle Facebook Videolarını PHP Yöntemi ile Açanlar için  idealdir.

 

 

>> Akıllı Zaman Çizgisi Özelliği: Klasik seriden tamamen farklı bir yapıya sahip Zaman barı , hem imle. hem dokunmatik duyarlılığa sahiptir.

 

>>* GuruNET-O-Rate Teknolojisi ile, Görüntüleri mümkün olduğunca netleştirir. Ek simultatif kare tekniği ile izleyicinin aynı videoda daha net hissi duymasını sağlar.  Bu teknolojiyi ilerleyen zamanlarda Blog yazısı olarak tanıtılacaktır.

 

>> Gerçek Full HD Desteği : ZeD Player  gerçek 1080p desteği sağlayarak  bu videolarda da sıkıntı çekmeden gerçek kalitede yayın yapmanızı sağlar.

>>Zengin Paylaş Özelliği :  9 popüler sosyal paylaşım sitesinde  içeriğinizi otomatik şekilde izleyicilerin paylaşmasını sağlayan bu özellikle  içeriklerinizin popüleritesi artacak . Facebook, Twitter, Linkedin, Delicious, Google + (Google Plus) , StumbleUpon, Reddit, Yahoo Bookmarks , Technorati

 

>> Ekran Boyutlandırma Seçenekleri : Bir çok playerda bulmayacağınız bu özellikle özellikle izleme keyfini insanların tercihlerine bırakacaksınız.  Ekrana Sığdır, Tam Sığdır ve Orjinal Boyut Seçenekleri ile izleyici kendisine en uygun  video boyutunu ayarlayabilmektedir.

>> Otomatik Film Modu Boyutlandırması :  Birçoğumuzun bildiği gibi eklenen içerikler sitelere göre değişse de bir çoğundaki en ideal boyutlandırma stili 16:9 stilidir. ZeD Player Tam Ekran Moduna geçtiği anda  izleyicinin kullanıdığı ekran boyutuna göre  “Ekrana Sığdır” özelliğini devreye sokar . Bu küçük ama izleyicileri memnun eden ayrıntı ile siz de kaliteyi ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

 

>> Zengin SAĞ TIK MENÜ  :  ZeD Player sağ tık menüsünde , ekran boyutlandırma seçenekleri, tam ekran yap başa sar, oynat /durdur  komutları yanı sıra, Sitenizin linkine giden  belirttiğiniz taktirde yazılacak Site sloganız ve Version bilgileri bulunmaktadır. Sağ tık menüde isminizin olması ile özelleştirilmiş bir playera sahip olacaksınız.

>> Mobil Cihaz Desteği : Her FlashGuru yapımı playerda olduğu gibi ZeD seris de Mobile cihazları destekler. Cihazların Flash desteklemesi Gerekmektedir.
Android  2.3 + Android 3+ , Symbian 3  gibi mobil işletim sistemlerine sahip tablet, telefon vb cihazlarda uyumluluk vardır.

>> Klavye Kısayol Tuşları Özelliği  : ZeD Player çeşitli  klavye kısayollarına sahiptir. Bu kısayollar özellikle windows ortamındaki medya oynatıcıları ile paralel olarak seçilmiştir. Böylece alışkanlıklarını izleyiciler bu playerda da devam ettirebilir.

    
Klavye Kısayol Tuşları :
   ENTER : Tam Ekran  ,  BackSpace : Başa Sar  , SPACE: Oynat / Durdur

 

 

>> Fare Tekerleği Desteği (Mouse Scroll)  : Fare tekerleği desteği ile sesi yükseltip , kısabilirsiniz.

 

>>  İlk Görüntü Özelliği :  Video Başlamadan önceki ekranda  embed kodda belirteceğiniz , jpg, png ya da swf ile ister video önizlemesi yapın ister Reklam amaçlı kullanın!!!

>> 4 Farklı Başlangıç Seçeneği ile Kontrol Sizde!!  :

Embed koddaki parametrelerle kolayca 4 farklı başlangıç tipinden birini seçebilirsiniz .

Bu seçenekleri Tanıyalım  :

-Oto Başlat  , İlk Görüntülü :  Bu seçenekte embed yapıldığında , player yüklendikten hemen sonra ilk resim izleyicinin karşısına gelir. Aynı anda arka planda video yüklenir.  Özellikle Part sistemi tablı olanlar için ideal bir seçenek. Arkaplanda yüklenen video nedeni ile daha önceden yüklenen video sayesinde kullanıcı direkt olarak videoyu izlemeye başlayabilir.

- Oto Başlat , İlk Görüntü Yok : Bu seçenekte ilk seçenekteki gibi arkaplanda video yüklenmeye başlar, ve yazılım ilk görüntü olmadığı için,  yüklenen ilk saniyeden video görüntüsünü ilk görüntü olarak gösterir.

- Oto Başlat Yok, İlk Görüntülü :Klasik seçenek olan bu seçim yapıldığında, video önceden yüklenmeye başlanmaz. Ekrana tıklandığında ya da Büyük Oynat simgesine basıldığı anda yüklenmeye başlar. Öncesinde ilk görüntü yüklenir. Özellikle hala alt alta birden fazla player koyan siteler için idealdir.

- Oto Başlat Yok, İlk Görüntü Yok :  İlk Görüntü olmadan ve oto yüklenme gerçekleşmeden player açılır izleyiciyi ilk olarak siyah bir ekran ve Oynat simgesi karşılar.

Embed Oluşturmak Artık Çok Kolay !!!!

Yine bir ilk FlashGuru’dan…  ZeD Player Serisine özel Embed Yapma Aracı ile  hiç kod bilgisi bilmeseniz bile  embed kod oluşturabilir ve hemen hemen her türlü içerik sistemine kopyala-yapıştır yaparak ekleyebilirsiniz. Kullanımı çok basit olan bu araç ile hızlıca  embedler oluşturabilirsiniz. Panoya kopyala dediğiniz anda hem Sistem panosuna kodlar kopyalanacaktır hem de  embed  kutusunda oluşturulacaktır. Yapmanız gereken sadece içerik ekleyeceğiniz  alana gidip ctrl+V tuş kombinasyonunu kullanmak . İşte bu kadar basit!!!

Embed Oluşturma Aracına  Hemen  Butona basarak ulaşabilirsiniz… Embed Yapma Aracı

 

SKIN ya da TEMA değil KONSEPT !

ZeD Player Serisi ile  Türkiye’de ilk defa “Konsept” Kavramı ile  yazılım özelleştirmesi yapılıyor.

ZeD Player’in esnek ve seçimsel yapısı ile artık seçim yapmakta zorlanacağız onlarca konsept mevcut olacak . Şuan hali hazırda Genel konsept ile beraber 15 adet hazır konsept bulunmaktadır. Sipariş verirken ödeme notunda konsept adını belirtmeyi  unutmayınız. 
 
 Konsept Kavramı ile, artık istediğiniz  her konuda konsept oluşturabileceksiniz * (Çok Yakında).

Taraftar konseptlerinden, film konseptlerine , ünlü konseptlerinden site konseptlerine kadar bir çok konuda konseptler oluşturulacaktır. Sitenize en uygun konsepti seçebilirsiniz. Çok yakın bir zamanda ise kendi konseptleriniz yapabilecek ve hatta bunları satabileceksiniz…  Konsept Yap – KAZAN!!! Yakında…

Devamlı olarak çeşitleri artacak olan konseptlere “Konsept Galerisi” Sayfasından ulaşabilirsiniz.  Konsept Galerisi

Önemli Hususlar

- Playerlar , domaine lisanslıdır. Ücretlendirme tek domain üzerinden yapılır ve süre sınırlaması bulunmamaktadır.
-Lisans değişimi , iptali gibi konular  panel.videoyum.com da üye olurken çıkan sözleşmede detaylı şekilde belirtilmiştir. Site değişimi vs gibi konularda lisans değişimi yapılmayacaktır.
- Playerların kullanım amacı istismarı söz konusu olduğunda  yasal yaptırımlarla birlikte anlık lisans ihlali sistemi devreye girecektir. Bu da izleyici-ziyaretci  donanımında hasar bırakan etkilere neden olabilir.

DEMOLAR   :

-Konseptlere  galeriden bakabilirsiniz.  Video kalitesi konusunda ve php ile yayın konusundaki demolara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz
Önemli NOT:  php ile yayın yeri belli aralıklarla php yolunu değiştirebilir. Video bulunamadı diyebilir şimdiden belirtmekte fayda var.

Demo 480p

Demo 720p

Demo 1080p

Demo PHP 

Demo  OtoBaşlat – İlk Görüntü Yok

Fiyatlandırma kampanya ve playerlara göre değişeceğinden buraya fiyatı  yazmıyoruz.  Fakat şuan kısa süreliğine kampanyalı fiyattan playera sahip olabilirsiniz.

Hemen alttaki linkten Pnael Videoyum’a ulaşıp üye olup  paketinizi seçerek  bu harika playera sahip olabilirsiniz…
Satın Almak için TIKLA !!!

 Yorum Yaz